Kultura Konopí a Filmy: Top 420

Kultura konopí je neoddělitelně spojena s filmovým průmyslem a uměleckým vyjádřením. Filmy s konopnou tematikou oslavují a odkazují na užívání konopí a jeho společenský vliv. Tato kolekce filmů nabízí pestrou paletu žánrů, od komedií až po drama, a představuje zajímavé a zábavné příběhy, ve kterých se konopí stává klíčovým prvkem.

Úvod do Kultury Konopí ve Filmu

Konopí, ať už je chápáno jako léčivá rostlina nebo prostředek pro rekreační užití, má v filmovém světě dlouhou historii. Jeho zobrazení se vyvíjelo od dob klasických komedií až po současné trendy dokumentární tvorby. Filmoví tvůrci často využívají konopí jako prostředek k zobrazení uvolněného životního stylu, humoru a přemýšlivosti.

Top 420 Filmů s Konopnou Tematikou

 1. "Up in Smoke" (1978)

  • Klasická komedie s Cheechem Marinem a Tommy Chongem sleduje jejich dobrodružství s konopím, kdy se snaží vyhnout policii a najít další joint.
 2. "Dazed and Confused" (1993)

  • Film režiséra Richarda Linklatera zobrazuje život středoškoláků v 70. letech, kde konopí hraje významnou roli.
 3. "Half Baked" (1998)

  • Komedie s Davem Chappellem a Jimem Breuerem, ve které tři kamarádi zažívají komplikace kvůli konopí.
 4. "Pineapple Express" (2008)

  • Akční komedie s Jamesem Francem a Sethem Rogenem sleduje příběh dvou kamarádů, kteří se dostanou do nebezpečí kvůli konopí.
 5. "Harold & Kumar Go to White Castle" (2004)

  • Komedie o Haroldovi a Kumarovi, kteří se vydávají na epickou cestu za hamburgery, přičemž je jejich cesta plná komických situací spojených s konopím.
 6. "The Big Lebowski" (1998)

  • Kultovní film bratrů Coenů s Jeffem Bridgem jako The Dude, který se zaplete do složitého případu, zahrnujícího také konopí.
 7. "Reefer Madness" (1936)

  • Starý propagandistický film zobrazuje konopí jako nebezpečnou drogu, která vedla k jeho pozdějšímu statutu kultovního filmu pro svou absurditu.
 8. "Grass is Greener" (2019)

  • Dokumentární film na Netflixu zkoumá historii a kulturu konopí a jeho vztah k hudbě, filmu a politice.
 9. "How High" (2001)

  • Komedie s Methode Manem a Redmanem sleduje příběh dvou kamarádů, kteří díky magickému konopí dosahují vysokých skóre ve vstupních zkouškách na univerzitu.
 10. "Weed the People" (2018)

 • Dokumentární film sleduje rodiny, které hledají léčbu konopím pro své nemocné děti.

Tato kolekce filmů reprezentuje různé pohledy na konopí ve filmové kultuře. Od komediálního ztvárnění až po dokumentární pohledy na jeho medicínské využití, filmy s konopnou tematikou jsou zajímavou součástí filmového světa. Při sledování těchto filmů si můžete užít různorodé příběhy spojené s konopím a prozkoumat jeho různé kontexty a významy ve společnosti.