Včely, které produkují konopný med

Před nedávnou dobou zasáhl včelař Nicholas Trainerbees (včelař, nikoliv jeho skutečné jméno), když ukázal světu svou medovou sklizeň, kterou vyprodukovali včely, které sbírali pyl na konopných rostlinách. Nicholas cvičí své včely aby shromažďovali kanabisovou pryskyřici a vzali ji zpátky do úlů. Trénování se věnuje pečlivě každý den. Mnoho lidí mělo skeptický názor, že včely navštěvují rostliny, pouze proto aby získaly nektar na výrobu medu. Ovšem konopí žádný nektar neprodukuje, proto měl Nicholas zpočátků hodně odpůrců, kteří jeho plán neviděli reálným, ale mýlili se! Dokud má včelstvo ve své stravě také sacharidovou složku, shromažďuje i voskovou pryskyřici z rostlin jako je například také konopí. Včely potřebují víc, než pouze nektar k tomu aby přežili. Včeli používají kanabisové pryskyřice (trichomy) k tvorbě propolisu, což je pro ně víceúčelový materiál používaný v různých místech při stavbě úlů. V okamžiku, kdy je včelstvo vycvičeno k používání konopné pryskyřice v rámci své každodenní rutiny, kanabisová pryskyřice se dostává do samotné struktury včelího úlu. a především do samotného medu! 

konopny med dutch passion

Analýza medu od Nicholasových včel vykazuje 30mg THC na každých 10g medu. Samotný med má nádherně zelenou barvu, společnost Dutch Passion byla nadšena, když dostala vzorek medu od Nicholasových včel. Med chutná velice podobně jako klasický med, jen je cítit chuť čerstvě sklizeného konopí, což dává smysl, jelikož konopí bylo použito čerstvé, ne sušené. Je to ohromný posun pro každého příznivce konopí. 

Včely na rozdíl od savců nemají endokanabiniodní systém, takže konopí na ně nepůsobí jako například na lidi a nemohou být ze sběru pryskyřice "zhulené". 

Nicholas používá pro své včely odrůdu Dutch Passion Californian Orange a zdá se, že se včelám opravdu líbí, snad citrusová vůně strainu je láká. Nicholas má v plánu na další sezónu předložit včelám odrůdu CBD ComPassion, aby včely vyprodukovaly med bohatý na CBD. Nicholas také vysvětluje, že by bylo obtížné produkovat velké množství medu tímto způsobem infuze "klasického" medu. Ovšem kdoví v budoucím právním světě konopí by třeba mohly existovat tisíce akrů venkovního chovu konopí. Byla by to skvělá příležitost a výzva pro lokální včelaře. 

Cannabis med není jedinou formou psychoaktivního medu, například včely v Turecku vytvářejí vysoce halucinogení med známý jako Deli-Bal (nebo šílený med), který se vyrábí ve speciálních oblastech bohatých na Rhododendronské kruny.

Dutch Passion bude i nadále sledovat práci Nicholase a jeho včel a informovat vás o pokroku v konopném medu a jeho práci na CBD- bohatém konopném medu. Zdroj: www.dutch-passion.com